Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

Známe osobnosti sa zúčastnili na zakázanej akcii, premiér sa jeduje: Je to neprijateľné papalášstvo

Český premiér Andrej Babiš prichádza na summit EÚ v sídle Európskej rady v Bruseli
Český premiér Andrej Babiš prichádza na summit EÚ v sídle Európskej rady v Bruseli
Zdroj: TASR/AP Photo/Francisco Seco, Pool
25.01.2021 12:34

PRAHA - Zo soboty na nedeľu sa v jednom z hotelov v českom meste Teplice napriek vládnym nariadeniam konala akcia, na ktorej sa zúčastnilo niekoľko politikov a im blízkych podnikateľov. Porušili hneď niekoľko protipandemických opatrení. V pondelok o tom informoval spravodajský server Novinky.cz.


Okrem podnikateľa Petra Bendu sa na nej zúčastnil aj bývalý premiér Jiří Paroubek, poslanec a predseda Národnej športovej agentúry Milan Hnilička, podpredseda Rady ČT Jiří Šlégr a ďalších niekoľko desiatok osôb. Niektorí v hoteli prenocovali, iní odchádzali neskoro v noci.

Hromadné akcie sú pritom v 5. stupni protiepidemického systému zakázané. Rovnako platí, až na výnimky, zákaz nočného vychádzania po 21.00 h. Hotely musia byť uzatvorené s výnimkou ubytovania v rámci pracovných ciest, prípadne ubytovania ľudí v karanténe. 


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Pre účasť na podobnej akcii v októbri odstúpil minister zdravotníctva Roman Prymula. Účastníkov demonštrácií proti vládnym opatreniam za nenosenie rúšok a nedodržiavanie rozstupov v minulosti kritizoval aj jeden z účastníkov teplickej oslavy Jiří Paroubek. 

"Je to neprijateľné papalášstvo a hlavne porušenie vládnych nariadení. Páni si z nich urobili trhací kalendár. Všetci zúčastnení vrátane hotela, v ktorom sa akcia konala, za to musia niesť následky," uviedol na Twitteri premiér Andrej Babiš. Podľa neho by mal vládny zmocnenec pre šport Milan Hnilička za návštevu hotela v Tepliciach vyvodiť osobné dôsledky.


Nástroje k článkuZDROJ: TASRTwitter/Andrej Babiš

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články