Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Slovensko posiela po zemetrasení do Chorvátska spacie vaky, postele či ohrievače

Zemetrasenie v Chorvátsku
Zemetrasenie v Chorvátsku
Zdroj: SITA/AP Photo
30.12.2020 20:45

BRATISLAVA - Slovensko posiela do chorvátskych oblastí, ktoré boli najviac zasiahnuté zemetraseniami, humanitárnu pomoc. Obsahuje 120 spacích vakov a poľných skladacích postelí, tiež desiatky elektrických ohrievačov.


Informovali o tom z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Poskytnutý materiál v hodnote 16.000 eur smeruje do obcí Sisak a Petrinja. "Slovensko prejavuje svoju solidaritu s obyvateľstvom Chorvátska a považuje za povinnosť prispieť prostredníctvom humanitárnej zásielky k zmierneniu následkov tejto prírodnej katastrofy,“ uviedla štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková.

O humanitárnu pomoc požiadala chorvátska vláda prostredníctvom Koordinačného centra pre reakciu na núdzové situácie EÚ. "Materiál poskytlo zo svojich zásob Ministerstvo vnútra SR a do Chorvátska bude prepravený s pomocou Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra SR," spresnil rezort zahraničia s tým, že Chorvátsko zatiaľ hlási sedem obetí zemetrasení a rozsiahle materiálne škody.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články