Utorok, 29. november 2022. Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas.

Slovensko posiela po zemetrasení do Chorvátska spacie vaky, postele či ohrievače

Zemetrasenie v ChorvátskuGaléria fotiek (1)
Zemetrasenie v Chorvátsku
Zdroj: SITA/AP Photo

BRATISLAVA - Slovensko posiela do chorvátskych oblastí, ktoré boli najviac zasiahnuté zemetraseniami, humanitárnu pomoc. Obsahuje 120 spacích vakov a poľných skladacích postelí, tiež desiatky elektrických ohrievačov.


Informovali o tom z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Poskytnutý materiál v hodnote 16.000 eur smeruje do obcí Sisak a Petrinja. "Slovensko prejavuje svoju solidaritu s obyvateľstvom Chorvátska a považuje za povinnosť prispieť prostredníctvom humanitárnej zásielky k zmierneniu následkov tejto prírodnej katastrofy,“ uviedla štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková.

O humanitárnu pomoc požiadala chorvátska vláda prostredníctvom Koordinačného centra pre reakciu na núdzové situácie EÚ. "Materiál poskytlo zo svojich zásob Ministerstvo vnútra SR a do Chorvátska bude prepravený s pomocou Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra SR," spresnil rezort zahraničia s tým, že Chorvátsko zatiaľ hlási sedem obetí zemetrasení a rozsiahle materiálne škody.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články