Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

V Česku zomrelo prvé dieťa s KORONAVÍRUSOM: Nedožilo sa ani prvých narodenín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.12.2020 21:29

PRAHA - V Česku zomrelo prvé dieťa, u ktorého bola preukázaná nákaza novým druhom koronavírusu. Vyplýva to zo štatistík na webe českého ministerstva zdravotníctva. Nie je jasné, ako sa nakazilo ani či malo nejaké ďalšie zdravotné komplikácie. Napísal o tom v stredu spravodajský server Novinky.cz.


Podľa štatistík ministerstva išlo o dievča. Ide o vôbec prvé úmrtie vo vekovej skupine do 14 rokov v Českej republike. Štatistiky uvádzajú vek 0 rokov, dieťa sa teda nedožilo ani prvých narodenín. V Česku dosiaľ od začiatku pandémie zomreli dvaja mladí ľudia nakazení koronavírusom. V oboch prípadoch išlo o mužov vo vekovej skupine 15 - 24 rokov. Vo vekovej skupine 25 - 34 rokov nákaze podľahlo 12 ľudí.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Ako pripomenuli Novinky.cz, rezort zdravotníctva už raz na svojom webe zverejnil, že v Česku zomrelo dieťa s koronavírusom. Údaje boli následne zmazané s tým, že išlo o omyl. Od začiatku pandémie v Česku potvrdili už 556.927 infikovaných a 9136 úmrtí spojených s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články