°C

Nedeľa, 17. január 2021. Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

KORONAVÍRUS Merkelová varovala pred treťou vlnou pandémie: Ľudí vyzýva k zodpovednosti

Nemecká kancelárka Angela Merkelová
Nemecká kancelárka Angela Merkelová
Zdroj: SITA/AP Photo/Markus Schreiber
30.11.2020 21:52

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v pondelok varovala, že ak sa obyvatelia krajiny nebudú v nasledujúcich týždňoch správať zodpovedne, hrozí Nemecku tretia vlna pandémie nového koronavírusu. Informovala o tom agentúra Reuters.


"Počas zimy budeme musieť byť veľmi, veľmi opatrní," povedala Merkelová na virtuálnej panelovej diskusii s policajnými predstaviteľmi. "Inak skončíme rovno v ďalšej vlne (nákazy). Merkelová na online zasadnutí prezídia kresťanských demokratov navyše kritizovala plány niektorých spolkových krajín, ktoré chcú počas vianočných sviatkov napriek vysokému počtu nakazených v určitých mestách otvoriť hotely pre rodinné návštevy. Podľa kancelárky nie je možné kontrolovať, či sa v hoteloch skutočne ubytujú len príbuzní osôb žijúcich v danej oblasti, zdôvodnila svoje námietky.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Počas vianočných sviatkov - od 23. decembra do 1. januára - sa obmedzenia pre stretávanie rodín zmiernia. Zísť sa bude môcť až do desať ľudí namiesto piatich. V Nemecku platí od 2. novembra čiastkový lockdown, ktorý potrvá do 20. decembra. Hoci sa počet nových prípadov nákazy stabilizoval, tamojší predstavitelia varujú, že ide len o mierny pokrok v boji s pandémiou. Nemecko hlásilo za 24 hodín v pondelok 11.169 novoinfikovaných, čím sa ich celkový počet zvýšil na 1.053.869. Počet úmrtí stúpol o 125 na 16.248.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články