°C

Pondelok, 18. január 2021. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

KORONAVÍRUS Lockdown v Anglicku účinkuje: Počet infikovaných klesol o 30 percent

Britský premiér Boris Johnson
Britský premiér Boris Johnson
Zdroj: SITA/AP/Adrian Dennis
30.11.2020 10:22

LONDÝN - Počet prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Anglicku s prispením lockdownu klesol približne o tretinu. Informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC s odvolaním sa na štúdiu Kráľovskej univerzity (Imperial College) v Londýne.


Vedci skúmali vzorky odobraté z viac ako 100.000 ľudí v období medzi 13. a 24. novembrom. Zistili, že počet prípadov nákazy poklesol o 30 percent v porovnaní s predchádzajúcou štúdiou. Reprodukčné číslo (R0) vírusu podľa odhadov univerzity kleslo na hodnotu 0,88. Číslo R0 predstavuje priemerný počet ľudí, ktorých môže nakaziť jedna osoba nakazená koronavírusom.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Pozitívne zmeny zaznamenali aj v niektorých najviac postihnutých oblastiach krajiny. Počty prípadov na severozápade a severovýchode Anglicka sa znížili o viac ako polovicu. Celkový počet prípadov nákazy v krajine však zostáva pomerne vysoký, píše BBC. Údaje podľa britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka ukázali, že krajina ešte nemôže poľaviť úsilí.

V Anglicku platí od 5. novembra do 2. decembra čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít, ktoré vláda zaviedla v boji proti rastúcim počtom nakazených. Jednotlivé oblasti sa následne vrátia k regionálnym opatreniam v závislosti od počtu prípadov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články