°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

KORONAVÍRUS Francúzsko plánuje zrušiť celoštátny lockdown: Počet úmrtí presiahol 50-tisíc

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.11.2020 21:20

PARÍŽ - Francúzsko plánuje zrušiť celoštátny lockdown 15. decembra. V utorok to v televíznom prejave oznámil prezident Emmanuel Macron s tým, že obchody sa môžu po niekoľkých týždňoch znovu otvoriť už v sobotu 28. februára. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP a dodala, že počet úmrtí na ochorenie COVID-19 vo Francúzsku prekročil 50.000.


Macron v prejave povedal, že niektoré obmedzenia budú naďalej platiť, aby sa Francúzsko vyhlo "tretej vlne koronavírusu" alebo ďalšiemu lockdownu (celoštátnemu zatvoreniu). Súčasný lockdown, v platnosti od konca októbra, bude od 15. decembra nahradený celoštátnym zákazom nočného vychádzania od 21.00 h do 07.00 h SEČ nasledujúceho dňa. Macron upozornil, že výnimkou budú 24. december a 31. december - teda Štedrý večer a Silvester.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Budeme môcť cestovať bez úradného povolenia, aj medzi regiónmi, a tráviť Vianoce s našimi rodinami," oznámil Macron. Francúzi by sa však mali vyhýbať "zbytočnému cestovaniu", doplnil francúzsky prezident. Macron podľa svojich slov tiež dúfa, že prvé vakcíny proti ochoreniu COVID-19 budú vo Francúzsku dostupné koncom decembra alebo začiatkom januára.

Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 vo Francúzsku prekročil 50.000, oznámil v utorok zdravotnícky úrad krajiny. Počet mŕtvych stúpol len za posledných 24 hodín o 458 a dosiahol 50.237, spresnil úrad Santé Publique France.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články