Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

FOTO V Stredozemnom mori sa rozpadol čln so 116 migrantmi: Šesť ľudí zahynulo

Zdroj: TASR/AP Photo/Sergi Camara
12.11.2020 06:05

BARCELONA - Šesť ľudí zahynulo, keď sa v centrálnej oblasti Stredozemného mora rozpadol gumený čln so 116 migrantmi, smerujúci do Európy. V stredu o tom informovala španielska humanitárna organizácia Open Arms (Otvorené náručie), ktorú citovala tlačová agentúra AP.


Záchranná loď organizácie pátrala po člne po prijatí núdzového volania niekoľko hodín, nakoniec ho v stredu ráno lokalizovala v medzinárodných vodách severne od Líbye. Mimovládna organizácia Open Arms práve dorozdeľovala záchranné vesty a rúška pasažierom, aby ich mohla začať premiestňovať do bezpečia, keď sa chatrný čln rozpadol na dve časti, takže ľudia spadli do studenej vody. Záchranári vytiahli z vody živých 111 ľudí vrátane dvoch dojčiat a takisto päť tiel. Avšak jedno z dvoch dojčiat, šesťmesačné dievčatko, zomrelo po premiestnení na palubu záchrannej lode, napísala Open Arms na svojom oficiálnom účte na Twitteri.

FOTO V Stredozemnom mori
Zdroj: TASR/AP Photo/Sergi Camara

Hovorkyňa Open Arms Laura Lanuzaová pre agentúru AP povedala, že organizácia požiadala talianske a maltské námorné úrady o okamžitú evakuáciu šiestich ľudí vo vážnom stave, vrátane dvoch bábätiek a ich matky a tehotnej ženy. Lanuzaová dodala, že ich mimovládna organizácia už v predchádzajúcu noc zachránila 88 migrantov a je nasmerovaná k tretiemu núdzovému volaniu.

FOTO V Stredozemnom mori
Zdroj: TASR/AP Photo/Sergi Camara

Stredajšie stroskotanie člna bolo druhé zaznamenané tento týždeň vo vodách severne od Líbye, ktorá je kľúčovým tranzitným bodom pre migrantov z Afriky a Blízkeho východu. V utorok zahynulo ďalších 13 migrantov vrátane dieťaťa, informovala OSN. Tento rok zatiaľ pri pokuse dostať sa do Európy zahynulo v centrálnej oblasti Stredozemného mora vyše 575 ľudí, vyplýva z údajov Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).

FOTO V Stredozemnom mori
Zdroj: TASR/AP Photo/Sergi Camara


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články