°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

KORONAVÍRUS Zlá situácia v Česku! Rekord v počte infikovaných, takmer 10-tisíc nových prípadov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
15.10.2020 06:20

PRAHA - V Českej republike pribudlo v stredu potvrdených rekordných 9544 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených vo štvrtok nadránom na webe českého ministerstva zdravotníctva.


V spojitosti s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, zaevidovalo Česko v stredu aj 35 nových úmrtí. Od začiatku pandémie sa v ČR novým koronavírusom nakazilo 139.290 ľudí, z ktorých 1172 nákaze podľahlo. Z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 60.901 osôb, z toho v stredu pribudlo 277 vyliečených. Momentálne je v Česku nakazených 77.217 ľudí, z toho 2678 je hospitalizovaných.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Z dôvodu nepriaznivého vývoja epidémie platia v celom Česku od stredy sprísnené epidemiologické opatrenia. Všetky školy od základných po vysoké prešli na dištančnú výučbu, výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami. Uzavreté sú reštaurácie, bary a kluby. Zhromažďovať sa ľudia môžu maximálne po šiestich. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy majú byť zatiaľ zatvorené do 1. novembra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články