°C

Utorok, 29. september 2020. Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.

Medzi obeťami v Bejrúte sú aj Francúzi: Prokuratúra už začala vyšetrovanie výbuchu

Miesto výbuchu je celé zničené
Miesto výbuchu je celé zničené
Zdroj: SITA/AP Photo/Hussein Malla
05.08.2020 21:00

PARÍŽ - Francúzska prokuratúra otvorila v stredu vyšetrovanie výbuchu v libanonskej metropole Bejrút po tom, čo pri ňom utrpelo zranenia 21 francúzskych občanov, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie parížskeho prokurátora.


Prokuratúra prípad vyšetruje ako "neúmyselné zranenie". Hlavný parížsky prokurátor Rémy Heitz uviedol, že prokuratúra využije svoju právomoc vyšetrovať činy, ku ktorým došlo v zahraničí. Pri utorkovom výbuchu v prístave v Bejrúte zahynulo najmenej 113 ľudí a viac ako 4000 utrpelo zranenia. Desiatky ľudí sú stále nezvestné. Heitz uviedol, že podľa doterajších informácií je medzi zranenými 21 Francúzov.

Ľudia vo Francúzsku sa
Zdroj: SITA/AP Photo/Michel Euler

Výbuchy 2750 ton pravdepodobne dusičnanu amónneho uloženého v jednom z prístavných skladov spôsobili rozsiahle materiálne škody najmä v oblasti prístavu a jeho okolí. Predpokladá sa, že počet obetí stúpne, keďže záchranári ešte neprehľadali trosky všetkých zrútených a poškodených budov. Mnohé štáty sveta a organizácie vyjadrili sústrasť pozostalým po obetiach a prisľúbili Libanonu zdravotnú i humanitárnu pomoc. Pomoc už do Libanonu vyslali Francúzsko, Katar, Irak, Kuvajt či Česko.


Galéria

Miesto výbuchu je celé Ľudia vo Francúzsku sa

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články