°C

Streda, 5. august 2020. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

KORONAVÍRUS Pri demonštráciách proti pandemickým obmedzeniam zadržali v Nemecku 133 ľudí

Ľudia sa účastnia pri Brandenburskej bráne na demonštrácii proti reštrikciám zavedeným nemeckou vládou za účelom zastaviť šírenie koronavírusovej pandémie
Ľudia sa účastnia pri Brandenburskej bráne na demonštrácii proti reštrikciám zavedeným nemeckou vládou za účelom zastaviť šírenie koronavírusovej pandémie
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber
02.08.2020 16:40

BERLÍN - Nemecká polícia zadržala v Berlíne počas víkendových demonštrácií proti obmedzeniam zavedeným v rámci boja proti koronavírusovej pandémii viac ako 100 ľudí. Pri zásahoch proti demonštrantom sa zranilo približne 45 policajtov, informuje tlačová agentúra AFP.


Polícia v sobotu zadržala celkovo 133 ľudí v dôsledku spáchania rôznych priestupkov vrátane kladenia odporu príslušníkom polície, porušovania verejného poriadku či používania protiústavných symbolov. Traja príslušníci polície museli byť hospitalizovaní. Usporiadatelia berlínskeho zhromaždenia nedokázali zaistiť dodržiavanie bezpečnostných predpisov. Len máloktorí z protestujúcich mali na tvárach rúška a dodržiavali bezpečnostné odstupy.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Polícia preto oznámila približne 20.000 účastníkom ukončenie podujatia a keď sa niektorí odmietli rozísť, upozornila ich, že sa dopúšťajú priestupkov, čo viedlo k ďalším hlasným prejavom nespokojnosti. Policajti tiež odviedli viacero organizátorov z pódia. Na prvotnom pochode centrom mesta, ktorý sa skončil pred Brandenburskou bránou, sa podľa polície zišlo približne 17.000 ľudí.

Demonštrantka drží transparent s
Zdroj: TASR/AP Photo/Markus Schreiber

Organizátori tvrdia, že na protestné podujatia prišlo celkovo 1,3 milióna účastníkov. Protestujúci pískali, volali po "slobode" a "odpore", pričom skandujúc označili pandémiu koronavírusu za "najväčšiu konšpiračnú teóriu". Niekoľko ľudí bolo zatknutých aj na menších neoficiálnych protestoch.

Počas soboty bolo podľa AFP proti demonštrantom nasadených celkovo 1100 policajtov. Niekoľko stoviek demonštrantov sa zišlo západne od Brandenburskej brány aj v nedeľu, pričom väčšina z nich si zakrývala dýchacie cesty a dodržiavala medzi sebou aj bezpečné rozstupy.


Galéria

Ľudia sa účastnia pri Demonštrantka drží transparent s

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články