°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

V Nemecku opäť rastie počet prípadov KORONAVÍRUSU: Spahn vyzýva na opatrnosť

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn
Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Sohn
12.08.2020 10:16

BERLÍN - Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn je znepokojený nárastom prípadov nákazy koronavírusom v krajine. Občanov vyzval, aby dodržiavali epidemiologické opatrenia a boli opatrní, informovala agentúra AP.


Spahn uviedol, že ohniská rôznej veľkosti sa objavili v takmer všetkých spolkových krajinách. Nemecko v stredu v priebehu uplynulých 24 hodín zaznamenalo 1226 prípadov nákazy, čo je najviac od začiatku mája, uvádza Inštitút Roberta Kocha (RKI).


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Spahn vidí za nárastom počtu infekcií spoločenské podujatia, večierky a cestovanie do zahraničia. Minister všetkých občanov vyzval, aby nosili rúška a zachovávali medzi sebou odstup. Nemecko dosiaľ potvrdilo 218.519 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, a 9207 súvisiacich úmrtí. Počet prípadov nákazy v Nemecku začal opäť stúpať pred niekoľkými týždňami.

V súvislosti s cestovaním Spahn minulý štvrtok oznámil, že každý, kto sa vráti do Nemecka z oblasti považovanej z hľadiska šírenia koronavírusu za rizikovú, sa musí dať od soboty bezplatne testovať. Z krajín Európskej únie sú podľa RKI medzi rizikovými krajinami Luxembursko, belgická provincia Antverpy a tri španielske regióny - Aragónsko, Katalánsko a Navarra. Miesta na testovanie budú zriadené v prvom rade na letiskách; takáto možnosť však bude k dispozícii aj v prípade návratu vlakom alebo autom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články