°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

HOROR na kúpalisku! Polícia hľadá neznámeho hrdinu na FOTO: Zachránil topiace sa dievčatko

Policajti pátrajú po mužovi, ktorý na kúpalisku v obci Jince zachránil topiace sa dievča
Policajti pátrajú po mužovi, ktorý na kúpalisku v obci Jince zachránil topiace sa dievča
Zdroj: Týdeník Policie
29.07.2020 22:00

PŘÍBRAM – Na kúpalisku v českej obci Jince sa odohral desivý incident - len päťročné dievčatko sa malo začať topiť v bazéne. U dieťaťa sa podarilo obnoviť životné funkcie a vrtuľník ho previezol pražskej do nemocnice. Polícia teraz hľadá záchrancu, ktorý maloletú vybral z vody a poskytol jej prvú pomoc.


Česká polícia hľadá muža, ktorý na kúpalisku v obci Jince vytiahol z vody topiace sa dievčatko a začal ho oživovať. Horor na kúpalisku sa odohral 19. júla. Na mieste zasahoval aj vrtuľník.

Tragický týždeň pri vode: Dve deti sa utopili, jedno zázrakom zachránili

„Operátorka linky 155 začala telefonicky asistovanú neodkladnú resuscitáciu. V resuscitácii potom pokračovali aj privolané posádky záchranárov. Povolaný bol vrtuľník zo základne v obci Líně,“ uviedla hovorkyňa záchranárov Petra Effenbergerová.

Našťastie, u maloletej sa podarilo obnoviť životné funkcie a vrtuľník ju následne transportoval do nemocnice v Prahe.

Policajti pátrajú po mužovi, ktorý na kúpalisku v obci Jince zachránil topiace sa dievča (5)
HOROR na kúpalisku! Polícia
Zdroj: Týdeník Policie

Polícia hľadá záchrancu

Muži zákona teraz pátrajú po mužovi, ktorý dievčatko vytiahol z vody a poskytol mu prvú pomoc. „Vykonaným vyšetrovaním následne kriminalisti zistili, že maloletú osobu vytiahol a začal oživovať neznámy muž. Malo ísť o muža vo veku medzi 40 a 45 rokov, strednej postavy a s tmavými vlasmi. Na sebe mal tmavé plavky. Na kúpalisku bol zrejme so svojou rodinou, ktorá mala deky rozložené po ľavej strane od vstupu na kúpalisko,“ opísala policajná hovorkyňa Monika Schindlová.

HOROR na kúpalisku! Polícia
Zdroj: Týdeník Policie

Policajti sa obracajú na verejnosť. „Príslušníci polície žiadajú verejnosť o pomoc pri pátraní po dôležitom svedkovi danej udalosti. Kto by poznal osobu na fotografiách, nech sa ozve cez bezplatnú linku 158 alebo môže zavolať na telefónne číslo 724 128 090,“ dodala Schindlová.


Galéria

Policajti pátrajú po mužovi, Policajti pátrajú po mužovi,

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články