°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

KORONAVÍRUS Fínsko otvára svoje hranice cestujúcim zo 17 krajín vrátane Slovenska

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
08.07.2020 21:57

HELSINKI - Fínsko od 13. júla uvoľní svoje cestovné obmedzenia pre občanov 17 európskych krajín. Rozšírený zoznam krajín, medzi ktorými sa nachádza aj Slovensko, zverejnila fínska vláda v stredu večer na svojej webovej stránke.


Vláda uviedla, že "súhlasila s tým, že od 13. júla 2020 budú zrušené cestovné obmedzenia na vnútorných hraniciach medzi Fínskom a krajinami, v ktorých je výskyt nákazy podobný ako v krajinách, kde už hraničné kontroly boli zrušené".

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Fínsko sa otvára tým krajinám, v ktorých počet infikovaných za uplynulé dva týždne neprekročil osem na 100.000 obyvateľov. Krajinu tak môžu opäť navštíviť turisti z Holandska, Belgicka, Talianska, Rakúska, Grécka, Malty, Nemecka, Slovenska, Slovinska, Maďarska, Lichtenštajnska a Švajčiarska.

Cestovné obmedzenia prestanú platiť aj pre päť štátov, ktoré nepatria do schengenského priestoru alebo EÚ: Cyprus, Írsko, Andorru, San Marino a Vatikán. Fínsko 15. júna otvorilo svoje hranice cestujúcim z Dánska, Islandu, Nórska, Estónska, Lotyšska a Litvy. Krajina bude zoznam znova aktualizovať o dva týždne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články