°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

KORONAVÍRUS Spojené štáty prekonali smutnú hranicu: Obetí je už viac ako 130-tisíc

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/John Minchillo
06.07.2020 21:06

WASHINGTON - Počet obetí pandémie nového koronavírusu prekročil v pondelok v Spojených štátoch hranicu 130.000. Vyplýva to z údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, na ktorú sa odvolala agentúra AFP.


Z priebežne aktualizovanej bilancie tejto univerzity vyplýva, že v USA dosiaľ zaznamenali 130.007 úmrtí spojených s ochorením COVID-19. Nákazu vírusom SARS-CoV-2 potvrdili v celkovo 2.888.729 prípadoch. Spojené štáty sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Počet prípadov sa v uplynulých dňoch začal zvyšovať, pričom v piatok úrady zaznamenali vôbec najväčší nárast od začiatku epidémie - 57.683 nových prípadov infekcie.

Napriek výrazne stúpajúcim počtom nakazených americký prezident Donald Trump v sobotu v príhovore k občanom pri príležitosti tohtoročného Dňa nezávislosti USA vyzdvihol postup krajiny v boji proti pandémii nového koronavírusu. "Naša stratégia napreduje dobre," povedal Trump v sobotu večer miestneho času vo vystúpení v záhrade Bieleho domu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články