°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

FOTO Merkelová vyvrátila obvinenia: Kancelárka sa po prvý raz objavila na verejnosti v rúšku

Angela Merkelová s ochranným rúškom
Angela Merkelová s ochranným rúškom
Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn
03.07.2020 14:52

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v piatok po prvý raz objavila na verejnosti v ochrannom rúšku po tom, čo tento týždeň vyvrátila obvinenia z pokryteckého správania za to, že rúško na verejnosti doposiaľ nenosila. Informovala o tom agentúra Reuters.


Merkelová prišla na zasadnutie Spolkovej rady v čiernom rúšku s logom "EU2020.de", čo je webová stránka nemeckého predsedníctva v Rade EÚ, ktoré sa začalo 1. júla. Keďže nemecká vláda schválila na niektorých verejných miestach povinné nosenie rúšok, Merkelová dostala na pondelňajšej tlačovej konferencii otázku, prečo ju s rúškom na tvári doteraz nikdy nebolo vidieť.

Angela Merkelová s ochranným
Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

Kancelárka odpovedala, že rúško nebolo nevyhnutné nosiť v prípadoch, keď dodržiavala pravidlá fyzického odstupu, ale zároveň ho podľa vlastných slov nosila keď napríklad nakupovala - vtedy však nebola pod drobnohľadom verejnosti. "Nepoviem vám však, kam chodím nakupovať," uviedla vtedy s úsmevom.

Angela Merkelová s ochranným
Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

Vo štvrtok večer v Berlíne sa nechala Merkelová podľa denníka Die Welt v rúšku aj odfotiť - spolu s premiérom spolkovej krajiny Sasko-Anhaltsko Reinerom Haseloffom, ktorý mal na sebe takisto ochrannú masku. 


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na FacebookuGaléria

Angela Merkelová s ochranným Angela Merkelová s ochranným Angela Merkelová s ochranným

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články