°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

KORONAVÍRUS Bangladéš uvoľňuje karanténne opatrenia: Ľudia sa vracajú do práce

Koronavírus v Bangladéši
Koronavírus v Bangladéši
Zdroj: SITA/AP Photo/Shafiqur Rahman, File
31.05.2020 19:11

DHÁKA - Bangladéš v nedeľu zrušil karanténne opatrenia zavedené pred viac než deviatimi týždňami s cieľom zastaviť šírenie nového koronavírusu a milióny ľudí sa vrátili späť do práce. Stalo sa to i napriek tomu, že v krajine zaznamenali rekordný nárast počtu nových prípadov nákazy a úmrtí na ochorenie COVID-19. Informovala o tom agentúra DPA.


"Postupne sa takmer vraciame k bežnému životu," uviedla na tlačovej konferencii v Dháke hovorkyňa tamojšieho ministerstva zdravotníctva. Všetkých obyvateľov krajiny zároveň vyzvala, aby naďalej dodržiavali sociálny odstup a nosili ochranné rúška.

V krajine sa obnovila aj premávka mestskej hromadnej dopravy. Vlaky prevážajú len polovicu bežnej kapacity cestujúcich, aby sa zaistil bezpečný odstup medzi ľuďmi. Diaľkové autobusy začnú opäť premávať v pondelok, uviedol minister dopravy. Školy zostávajú zatvorené až do odvolania.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V nedeľu hlásili úrady v Bangladéši 40 úmrtí v dôsledku nového koronavírusu - celkovo ich je 650. V tejto juhoázijskej krajine sa novým koronavírusom infikovalo dosiať viac než 47.000 osôb - v nedeľu pribudlo 2545 nakazených. Obmedzenia voľného pohybu osôb začali v Bangladéši platiť 26. marca - osem dní po nahlásení prvej smrteľnej obeti v krajine. Opatrenia boli neskôr predĺžené do 30. mája.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články