°C

Piatok, 28. február 2020. Meniny má Zlatica, zajtra Radomír.

Polícia v Berlíne zastrelila ženu, svojho muža ohrozovala nožom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.01.2020 14:30

BERLÍN - Polícia v nemeckej metropole Berlín počas piatkového zásahu z dôvodu domáceho násilia zastrelila ženu, ktorá svojho manžela ohrozovala nožom. Informoval o tom na svojej stránke denník Tagesspiegel s odvolaním sa na justičné zdroje.


K incidentu došlo v berlínskej štvrti Friedrichshain. Polícia bola privolaná do jedného z bytov približne o 04.30 h, ako dôvod bolo uvedené domáce násilie. Keď dvaja jej príslušníci vstúpili do bytu, žena, ktorá bola polícii známa pre predošlé delikty súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, chcela na nich zaútočiť nožom. Keďže na výzvy policajtov, aby nôž odhodila, nereagovala, 28-ročný policajt na ňu vystrelil. Hoci sa ju pokúšali následne oživiť, žena strelnému zraneniu podľahla.

K predchádzajúcemu policajnému zásahu so smrteľnými následkami došlo v Berlíne v roku 2017. Policajti vtedy zastrelili muža s duševnou poruchou, ktorý sa im vyhrážal v jeho byte v mestskej časti Lichtenberg. Jeden z najznámejších prípadov sa v Berlíne udial v roku 2013, keď policajti zastrelili mladého muža, ktorý stál nahý s nožom v ruke na námestí Alexanderplatz.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články