Nedeľa, 11. apríl 2021. Meniny má Július, zajtra Estera.

Nešťastie na východe Ukrajiny: Výbuchy v muničnom sklade neprežili dvaja ľudia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.11.2019 20:10

KYJEV - Dvaja ukrajinskí ženisti prišli o život a štyria ďalší utrpeli zranenia pri výbuchoch v muničnom sklade na východe Ukrajiny, neďaleko územia kontrolovaného proruskými povstalcami. S odvolaním sa na piatkové informácie ukrajinskej armády o tom píše agentúra AFP.


Ukrajinská armáda uviedla, že k výbuchom došlo počas plánovanej likvidácie starej munície na vojenskej základni neďaleko mesta Charkov. Smrť svojich dvoch ženistov potvrdil na Facebooku Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny. Štyroch ďalších vojakov so zraneniami hospitalizovali, traja sú vo vážnom stave. "Miestnemu obyvateľstvu ani infraštruktúre ohrozenie nehrozí" a výbuchy už ustali, dodala armáda.

V tom istom zariadení došlo v uplynulých dvoch rokoch k dvom podobným incidentom. V marci 2017 vyhoreli muničné sklady v okolí Charkova, jedna osoba prišla o život, päť ďalších utrpelo zranenia a 70 percent tam skladovanej munície sa zničilo. Udalosť si vynútila evakuáciu asi 20.000 ľudí. Zásoby zastaraného streliva z obdobia sovietskej éry sú častým spúšťačom požiarov a výbuchov v muničných skladoch na Ukrajine a v Rusku, dopĺňa AFP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články