°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Povstalci zaútočili na kontrolné stanovištia: Streľba si vyžiadala až 15 obetí, niekoľko zranených

Thajská polícia musela zasahovať
Thajská polícia musela zasahovať
Zdroj: Twitter/SR Ekot
06.11.2019 06:45

BANGKOK - Najmenej 15 ľudí prišlo o život pri útokoch na kontrolné stanovištia na juhu Thajska, za ktorými zrejme stoja moslimskí povstalci. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na hovorcu thajskej armády.


Militanti vyzbrojení strelnými zbraňami a granátmi v utorok večer zaútočili na dve kontrolné stanovištia v provincii Yala, na ktorých hliadkovali dobrovoľníci. Dvanásť ľudí zahynulo priamo na mieste a zvyšní traja po prevoze do nemocnice. Ďalšie štyri osoby utrpeli zranenia. Išlo o najkrvavejší útok thajských povstalcov za posledné roky.

Útoky si vyžiadali niekoľko
Zdroj: Twitter/British Asia News

Útočníci zároveň odcudzili zbrane, ktoré sa nachádzali na oboch kontrolných stanovištiach.Thajský premiér Prajut Čan-o-ča útoky v provincii Yala odsúdil a nariadil čo najrýchlejšie vypátranie a dolapenie páchateľov. Povstalci bojujúci za autonómiu prevažne moslimského juhu Thajska podnikajú útoky v regióne už od roku 2004. Ich terčom sa spravidla stávajú príslušníci thajských bezpečnostných síl a štátni zamestnanci. Konflikt si vyžiadal už vyše 7000 životov. Medzi obeťami je množstvo civilistov z radov moslimov i väčšinových thajských budhistov.

Útoky si vyžiadali niekoľko
Zdroj: Twitter/British Asia News


Galéria

Thajská polícia musela zasahovať Útoky si vyžiadali niekoľko Útoky si vyžiadali niekoľko

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články