Tisíce ľudí vyšli protestovať do ulíc Hamburgu: Žiadali zastaviť pokusy na zvieratách | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Tisíce ľudí vyšli protestovať do ulíc Hamburgu: Žiadali zastaviť pokusy na zvieratách

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.10.2019 21:30

HAMBURG - Približne 7300 ľudí sa podľa odhadu polície zúčastnilo v sobotu na demonštrácii v nemeckom Hamburgu, ktorú vyvolalo odhalenie o zneužívaní zvierat pri pokusoch v laboratóriu blízko tohto mesta. Demonštranti požadovali uzavretie tohto kontroverzného zariadenia, informovala tlačová agentúra DPA.


Akcia, ktorú organizoval ochranársky spolok Soko Tierschutz, mala pokojný priebeh. Na plagátoch a transparentoch sa objavovali výzvy na uzavretie "laboratórií smrti" a skoncovanie s pokusmi, pri ktorých bývajú zvieratá "otrávené pre zisk". Bojovníci za práva zvierat kritizujú spomínané laboratórium v obci Mienenbüttel, kde podľa nich protizákonne zneužívajú psy a opice. Tamojšie praktiky vyšli najavo po tom, ako sa jeden z aktivistov dostal dovnútra predstierajúc, že je zamestnancom.

Podozrenia z krutého zaobchádzania s pokusnými zvieratami začala medzičasom preverovať príslušná prokuratúra. Podnik Laboratory of Pharmacology and Toxicology (LPT), ktorého sa podozrenia týkajú, vyhlásil, že bude s nemeckými orgánmi spolupracovať. Ďalšie vyjadrenie k predmetným pokusom však neposkytol. Podnik podľa vlastných údajov vykonáva štúdie na základe objednávok svojich zákazníkov, pričom ide o "preklinické skúšanie látky na toxicitu predtým, ako ide na klinickú skúšku, teda je testovaná na ľuďoch".


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články