Po stratenom hubárovi pátralo vyše sto pátračov: FOTO Po dlhých hodinách prišla obrovská rana | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Po stratenom hubárovi pátralo vyše sto pátračov: FOTO Po dlhých hodinách prišla obrovská rana

Pátracia akcia po stratenom hubárovi.
Pátracia akcia po stratenom hubárovi.
Zdroj: Polícia ČR,
19.10.2019 19:00

KANDIA – Starček sa vybral na hríby, no z lesa sa už nikdy nevrátil. Oznámenie o jeho nezvestnosti prijala polícia v stredu (16.10.) po piatej podvečer. Pátralo sa po ňom až do neskorých nočných hodín, následne od rána. Pátračov, profesionálov i dobrovoľníkov, bolo viac ako sto. Popoludní muža našli, žiaľ, bez známok života.


Policajti po prijatí oznámenia zorganizovali pátraciu akciu, pri ktorej však muža (73) nenašli. Hľadali ho až do neskorých nočných hodín aj s využitím služobných psov a policajného vrtuľníku s termovíziou. Hubár sa stratil v lesnom poraste medzi obcami Kandia, Krakovec a Raková.

Pátracia akcia po stratenom
Zdroj: Polícia ČR,

„S ohľadom na podmienky bolo rozhodnuté, že pátranie bude prerušené do ranných hodín,“ uviedol policajný hovorca František Kořínek s tým, že ráno sa pod policajným velením na mieste zhromaždilo sedem desiatok pátračov z radov štátnej polície, profesionálnych i dobrovoľných hasičov, a pomáhali aj psovodi i vrtuľník s termovíziou. „V priebehu dňa sa počet zapojených osôb rozrástol na viac než stovku pátračov,“ povedal hovorca.

Pátracia akcia po stratenom
Zdroj: Polícia ČR,


Čítajte aj: Tragédia vo Veľkej Fatre: FOTO Slovák sa nevrátil z túry, jeho kamarát sa o pár hodín dozvedel zdrvujúcu správu


Žiaľ, zástupcovia zákona našli strateného hubára mŕtveho. „Po náročnom niekoľkohodinovom prehľadávaní lokality, ktoré komplikoval ťažký terén a miestami veľmi hustá vegetácia, bol muž krátko po 15. hodine nájdený niekoľko kilometrov od miesta, kde sa pátranie začalo. Bohužiaľ, bez známok života,“ dodal Kořínek.

Pátracia akcia po stratenom
Zdroj: Polícia ČR,

Pátracia akcia po stratenom
Zdroj: Polícia ČR,


Galéria

Pátracia akcia po stratenom Pátracia akcia po stratenom Pátracia akcia po stratenom Pátracia akcia po stratenom Pátracia akcia po stratenom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články