°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Výlet do Barcelony radšej zvážte: Ministerstvo upozorňuje na neprehľadnú situáciu v Katalánsku

Protesty proti odsúdeniu separatistických lídrov sprevádzalo násilie
Protesty proti odsúdeniu separatistických lídrov sprevádzalo násilie
Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue
15.10.2019 16:25

BRATISLAVA - Slováci, ktorí plánujú cestovať do Španielska, presnejšie regiónu Katalánska, musia rátať s rôznymi obmedzeniami na cestách i vo väčších mestách, ako sú Barcelona, Girona, Lleída, Tarragona. Upozorňuje na to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR v súvislosti s eskalujúcimi protestnými akciami reagujúcimi na vynesenie rozsudku nad lídrami katalánskych separatistov.


"V oblasti zasahujú vojenské a policajné posily, ktorých hlavnou úlohou je zaručiť bezpečnosť a priechodnosť dopravnej infraštruktúry, vrátane hlavných komunikačných uzlov, prístavov, letísk a železničných staníc," uvádza slovenský rezort diplomacie.

Slovenským občanom cestujúcim do tohto regiónu naďalej odporúča vyhnúť sa masovým zhromaždeniam a protestným sprievodom a riadiť sa pokynmi miestnych policajných orgánov. Upozorňuje v tejto súvislosti, že chaotickú situáciu sa pokúšajú zneužiť aj kriminálne živly, ktoré pokračujú vo svojej trestnej činnosti – pouličných a vreckových krádežiach.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články