FOTO Silné zemetrasenie v Albánsku: Najmenej sto dotrasov, poškodené domy a 105 zranených | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

FOTO Silné zemetrasenie v Albánsku: Najmenej sto dotrasov, poškodené domy a 105 zranených

Zdroj: SITA/AP Photo/Hektor Pustina
22.09.2019 16:55

TIRANA - Albánske úrady informovali, že po sobotňajšom zemetrasení s magnitúdou 5,8 zaznamenali viac ako 100 dotrasov. Prvé zo série zemetrasení - s magnitúdou 5,8 - zasiahlo v sobotu po 16.00 h oblasť ležiacu 30 kilometrov severne od mesta Drač na západnom pobreží krajiny. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo približne 60 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tirana.


Ako v nedeľu uviedla agentúra AP, po sérii zemetrasení je poškodených asi 600 domov. Otrasmi boli z prevádzky vyradené aj zariadenia na dodávku elektriny a vody v Tirane, Drači a niektorých ďalších mestách v okresoch na západe a v centrálnej časti krajiny, dodali úrady.

FOTO Silné zemetrasenie v
Zdroj: SITA/AP Photo/Hektor Pustina

Ropné zariadenia neboli poškodené, informovala v nedeľu na zasadnutí vlády ministerka obrany Olta Xhacková. Mnoho ľudí v panike utieklo zo svojich domovov a prechodne sa ubytovali v dočasných útulkoch, kým odborníci preveria ich poškodené domy. Agentúra AP v nedeľu s odvolaním sa na zdravotníkov informovala o najmenej 105 zranených v dôsledku zemetrasení.

FOTO Silné zemetrasenie v
Zdroj: SITA/AP Photo/Hektor Pustina

Albánsko leží na pobreží jadranského a Iónskeho mora a seizmickú aktivitu tam zaznamenávajú každých pár dní. Podľa ministerstva obrany sobotňajšie zemetrasenie bolo najsilnejšie za ostatných niekoľko desiatok rokov. Otrasy cítili aj obyvatelia na území susedných krajín Čiernej Hory a Severného Macedónska.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články