Kuba kritizuje rozhodnutie USA: Vyhostiť členov kubánskej misie pri OSN je neoprávnené | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Kuba kritizuje rozhodnutie USA: Vyhostiť členov kubánskej misie pri OSN je neoprávnené

Bruno Rodríguez Parilla
Bruno Rodríguez Parilla
Zdroj: TASR/AP
20.09.2019 07:15

HAVANA - Kubánska vláda ostro kritizovala rozhodnutie Spojených štátov vyhostiť dvoch členov stálej misie Kuby pri Organizácii Spojených národov (OSN) v New Yorku a obmedziť pohyb jej zvyšných členov. Podľa vyjadrenia kubánskeho ministra zahraničných vecí Bruna Rodrígueza je takýto krok "neoprávnený", informovala v noci na piatok tlačová agentúra AFP.


"Kategoricky odmietame neoprávnené vyhostenie dvoch funkcionárov stálej misie Kuby pri OSN a sprísnenie obmedzení pohybu pre diplomatov a ich rodiny," napísal Rodríguez vo svojej reakcii na sieti Twitter. Americké ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že spomínanú dvojicu Kubáncov požiadalo o odchod zo Spojených štátov, keďže vykonávali "činnosť škodlivú pre národnú bezpečnosť" hostiteľskej krajiny.

Hovorkyňa rezortu Morgan Ortagusová tiež uviedla, že všetci členovia kubánskej misie pri OSN sa budú smieť v pohybovať už len na území newyorskej štvrte Manhattan, kde má svetová organizácia svoje sídlo. Oznámenie Washingtonu prišlo v čase, keď sa v New Yorku začína 74. zasadnutie Valného zhromaždenia OSN.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články