Zneužívali desiatky detí v tábore: Odsúdili ich na viac ako desať rokov | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Zneužívali desiatky detí v tábore: Odsúdili ich na viac ako desať rokov

Zneužívali desiatky detí v tábore
Zneužívali desiatky detí v tábore
Zdroj: TASR/ Bernd Thissen/dpa via AP
05.09.2019 15:00

DETMOLD - Za zneužívanie desiatok detí v rokoch 1998 - 2018 odsúdili vo štvrtok v Nemecku dvojicu mužov na tresty odňatia slobody v trvaní viac ako desať rokov. Informovala o tom agentúra DPA.


Krajinský súd v nemeckom meste Detmold v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko odsúdil 56-ročného obvineného Andreasa V. na 13 rokov odňatia slobody a 34-ročný Mario S. dostal 12-ročný trest. Po odpykaní trestu budú obaja muži držaní v zabezpečovacej väzbe, čo je opatrenie používané v prípade nebezpečných zločincov.

Dvojica je považovaná za hlavných páchateľov viacerých prípadov pohlavného zneužívania v kempe Eichwald nachádzajúcom sa pri meste Lügde. Spolu s tretím podozrivým Heikom V. boli obvinení v 450 prípadoch zneužívania detí.

Zneužívali desiatky detí v
Zdroj: TASR/ Bernd Thissen/dpa via AP

Trojicu polícia zatkla v januári. Prokuratúra uviedla, že mužom padlo v spomínanom období za obeť viac ako 40 detí. Väčšina mala v tom čase od troch do 14 rokov. Počas procesu vypovedalo vyše 30 svedkov vrátane 16 obetí a 12 príbuzných.

Johannes-Wilhelm Rörig, vládny splnomocnenec pre otázky pohlavného zneužívania detí, vo vyhlásení vyzval na prísnejšie zákony v oblasti detskej pornografie a na spoluprácu polície, súdnictva, školstva, zdravotníctva a ďalších inštitúcií s cieľom zefektívniť boj proti pohlavnému zneužívaniu. Pripomenul, že iba minulý rok sa v Severnom Porýní-Vestfálsku vyšetrovalo 2500 prípadov zneužívania.


Galéria

Zneužívali desiatky detí v Zneužívali desiatky detí v

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články