Tereza slávila sviatok: V base zažila prekvapenie, vzpruha pred kľúčovým súdom | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Tereza slávila sviatok: V base zažila prekvapenie, vzpruha pred kľúčovým súdom

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Archív, Getty Images,
04.09.2019 17:00

LÁHAUR – Terezin život v pakistanskej je na svetlé okamihy veľmi chudobný. Češku preto potešilo prekvapenie, ktoré ju čakalo pred kľúčovým súdom. Odvolací súd sa má začať v stredu.


Pakistanci sú známi tým, že si veľmi potrpia na oslavy štátnych sviatkov a iných významných dní. Uvedené platí aj v base. Dozorcovia sa zakaždým postarajú o to, aby sa ich „zverenkyne“ zapojili do osláv, píše blesk.cz.

Tereza H. bola v rodnom Česku zvyknutá na luxusný život.
Tereza slávila sviatok: V
Zdroj: FB/Teraza H., Geo News

Denníku sa ozval pakistanský novinár Aršád Alí, ktorý priblížil, ako tamojšie oslavy zvládla Európanka. „Podával sa špeciálny obed, slávne pakistanské birjání,“ uviedol žurnalista. Birjání je tradičný korenený pokrm. Základ tvorí ryža, ktorá sa podáva s kuracím či hovädzím mäsom. Jestvuje však aj vegetariánska varianta.

Ilustračná fotografia birjání.
Tereza slávila sviatok: V
Zdroj: Getty Images

Okrem dobrého jedla sa Češka odozvedela, čo tak významné sa v Pakistane udialo, že to stojí za takúto hostinu. V piatok sa po celej krajine zišli davy ľudí k demonštráciám, aby podporili obyvateľov Kašmíra, o ktorý sa Pakistan dlhodobo sporí s Indiou. „Dozorkyne jej vysvetlili, o čo šlo. Tereza sa najedla a poďakovala im,“ dodal Aršád s tým, že Kašmír je v poslednom čase pre Pakistancov obzvlášť citlivou témou.   


Čítajte aj: Heroínová Tereza rozdáva v base lieky, má ich plnú tašku! Je z nej "väzenská doktorka"


Tereza Hlůšková (23), ktorá sa živila aj ako príležitostná modelka, je v Pakistane za mrežami od januára minulého roka, keď ju na letisku v Láhaure zadržali colníci. V kufri mala takmer deväť kíl heroínu. Za pokus o pašovanie návykového opiátu dostala zatiaľ neprávoplatný trest – osem rokov a osem mesiacov väzenia.


Galéria

Tereza Hlůšková Tereza H. bola v Ilustračná fotografia birjání. Tereza Hlůšková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: YouTube/Daily Mail

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články