Polícia zasiala proti nepovolenému protestu: VIDEO Zadržala viac ako 800 ľudí | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Polícia zasiala proti nepovolenému protestu: VIDEO Zadržala viac ako 800 ľudí

Protesty v Moskve
Protesty v Moskve
Zdroj: YouTube/ Al Jazeera English
04.08.2019 09:15

MOSKVA - Polícia v sobotu na úradne nepovolenom proteste na Puškinovom námestí v centre Moskvy zadržala viac ako 800 ľudí, informovala agentúra AP s odvolaním sa na ruskú organizáciu OVD-Info.


Polícia zadržala 828 ľudí, uviedla organizácia OVD-Info, ktorá poskytuje právnu pomoc a rady osobám zadržaným na protivládnych pochodoch a zhromaždeniach. Ruské ministerstvo vnútra podľa AP uvádza, že úrady zadržali okolo 600 ľudí z celkového počtu približne 1500 demonštrantov.

Sobotňajšie zhromaždenie bolo namierené proti rozhodnutiu moskovskej mestskej rady v súvislosti s vylúčením niektorých opozičných kandidátov zo septembrových volieb do Moskovskej mestskej dumy.

Úrady minulú sobotu na podobnom nepovolenom proteste v centre Moskvy podľa sobotňajších informácií agentúry AP zadržali takmer 1400 demonštrantov. Tisíce ľudí sa vtedy zhromaždili pred budovou moskovskej radnice, kde požadovali zaregistrovanie opozičných kandidátov, ktorým by kvôli údajným "nezrovnalostiam" na podpisových hárkoch nemala byť povolená účasť vo voľbách.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Al Jazeera English

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články