°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Extrémne búrky v dovolenkovom raji Slovákov: VIDEÁ pohromy, obrovský vietor a ulice pod vodou

Zdroj: YouTube/Cropix, FB/Crometeo
03.08.2019 17:40

ZÁHREB - V noci z piatka na sobotu zasiahli okolie chorvátskeho Splitu a Dalmáciu búrky so silným vetrom, čo malo za následok padanie stromov či uviaznutie lodí na mori. Nárazy vetra dosahovali vyše 100 km/h a vytvárali veľké vlny. Záchranári a hasiči mali plné ruky práce.


Kuriózne FOTO z Chorvátska: Auto Bratislavčana stojí rovno za... Veď to je nemožné!

Podľa portálu slobodnadalmacija.hr námorné stredisko dostalo až 130 hlásení o uviaznutých lodiach na mori. Našťastie sa zatiaľ nevyskytli žiadne informácie o prípadných obetiach vyčíňania živlu. Materiálnych škôd však bude nemálo.

Najsilnejšie poryvy vetra boli v okolí Kvarnerského zálivu, Šibenika, Kaštelu ale aj na ostrove Korčula. Pri Splite a Soline lámal vietor stromy, ktoré zablokovali cesty alebo poškodili pod nimi stojace autá. V oblasti Trogiru dočasne vypadol elektrický prúd.

Ako dokazujú mnohé videá, ktoré sa objavili na internete, prívalové zrážky okamžite zaplavili cesty, pivnice aj garáže. Hasiči robili výjazdy k desiatkam hlásení o pomoc.

Chorvátska polícia v sobotu informovala, že neďaleko hlavného mesta Záhreb v piatok po zásahu bleskom utrpel popáleniny nemecký občan. Ďalšie dve osoby, ktoré boli pri incidente, utrpeli šok, no nemajú viditeľné zranenia.

Srbská štátna televízia informovala, že na juhu krajiny spadol strom na 54-ročného muža, ktorý utrpel poranenie chrbtice. Jeho manželka má ľahké zranenia. V častiach krajiny napáchali škody krúpy, vietor a silný dážď.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/Cropix/Slobodna Dalmacija, FB/Crometeo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články