V Budapešti išlo o život: Blesk udrel na kúpalisku, zranili sa dvaja ľudia | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

V Budapešti išlo o život: Blesk udrel na kúpalisku, zranili sa dvaja ľudia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
28.07.2019 17:35

BUDAPEŠŤ - Dvoch návštevníkov kúpaliska budapeštianskej mestskej časti Csepel v nedeľu popoludní zranil blesk, informoval spravodajský server Origo.hu.


Búrka zasiahla celú oblasť hlavného mesta a jeho okolia. V Csepeli vyhnali zamestnanci kúpaliska z bazénov všetkých ľudí hneď, ako začalo pršať. Dvaja sa schovali práve pod strom, do ktorého udrel blesk. Druhý blesk zasiahol jeden z bazénov. K zraneným privolali záchranárov.

Hovorca maďarských záchranárov Pál Győrfi uviedol, že 15-ročný chlapec a muž v strednom veku stratili po zásahu stromu bleskom vedomie, pričom chlapca museli oživovať. Muž utrpel vnútorné poranenia. Oboch v stabilizovanom stave odviezli do nemocnice.

Vietor a silný dážď spôsobili v sobotu a v nedeľu najviac škôd v Hajducko-bihárskej, Sabolčsko-satmársko-berežskej a Zalianskej župe. V poslednej z menovaných padali v sobotu v obci Nagypáli obrovské krúpy, pre ktoré museli jednu nehnuteľnosť opustiť jej obyvatelia. Okrem budov spôsobili krúpy s veľkosťou tenisovej loptičky vážne škody aj v poľnohospodárskych produktoch.

 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články