Šokujúce správy o mŕtvej hviezde Slunce, seno (†92): Pohreb odmietla... Svoje telo darovala! | Topky.sk

Sobota, 24. august 2019. Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít.

Šokujúce správy o mŕtvej hviezde Slunce, seno (†92): Pohreb odmietla... Svoje telo darovala!

Alena Karešová (†92)
Alena Karešová (†92)
Zdroj: FS Barandov
20.07.2019 13:00

PRAHA – Včera prišla z Českej republiky smutná správa o úmrtí herečky Aleny Karešovej (†92). Predstaviteľka pani Pláničkovej z komédie Slunce, seno však žila už niekoľko rokov osamotená, a tak v prípade svojej smrti odmietla aj pohreb. Telo darovala na akademické účely!


Pre český portál Blesk potvrdil smutnú správu Zdeněk Troška, ktorý tiež prezradil, že herečka bola dlhodobo osamelá. „Mal som ju hrozne rád. Naposledy sme spolu hovorili po Veľkej noci. Hovorila mi, že už ju nebaví život. Nikoho nemala, telo chátralo, sťažovala sa, že sa šmykla cestou do jedálne, kam chodila na obed. O jej smrti ma informovala jej posledná žijúca kamarátka,“ vyjadril sa režisér.

Alena Karešová, ktorá si zahrala v snímkach ako Bota jménem Melichar, Slunce, seno, jahody či Sestřičky pohreb zrejme mať nebude. Vzhľadom na to, že bola sama, rozhodla sa nechať po smrti ponechať svoje telo na akademické účely. „O jej smrti ma informovala jej susedka, jedna z jej posledných kamarátok. Pohreb nebude, sama pani Karešová si ho nepriala, vraj už nikoho nemá a svoje telo venovala lekárskej fakulte,“ povedal Troška. Aj po smrti tak bude pomáhať – vede a študentom.

Predstaviteľka pani Pláničkovej Alena Karešová nechala svoje telo vede.
Šokujúce správy o mŕtvej
Zdroj: FS Barandov

Dokázali by ste nechať svoje telo na účely vedy?

44 % nie
áno 56 %

Hlasovalo: 1144Galéria

Alena Karešová (†92) Predstaviteľka pani Pláničkovej Alena Karešová si zahrala Alena Karešová sa rozhodla Pred smrťou bola Alena

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/md
FOTO: FS Barandov

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články