Sandra (†24) bola s priateľom (27) na Malorke: FOTO Pri pláži ich zavalil poltonový balvan | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Sandra (†24) bola s priateľom (27) na Malorke: FOTO Pri pláži ich zavalil poltonový balvan

Sandra Amorosová a Adelardo Contador.
Sandra Amorosová a Adelardo Contador.
Zdroj: FB/Sandra Amorós Ortuño, Profimedia,
11.07.2019 22:00

MALORKA – Zatiaľ čo Sandra Amorosová (24) zomrela namieste, jej o rok starší priateľ Adelardo Contador bol ťažko zranený. Dvadsaťpäťročný muž povedal, že po práci v reštaurácii zašli k útesu Cala Vinyes, aby sa pokochali krásnym výhľadom a nočnou oblohou posiatou hviezdami.


Romantický večer sa však skončil obrovskou tragédiou. „Sadli sme si na skalu a z ničoho nič to na nás spadlo,“ opísal hrôzostrašný incident tamojšiemu denníku Diario de Mallorca mladík. Na pár totiž spadol balvan, ktorý vážil približne pol tony.

Na snímke Sandra Amorosová.
Sandra Amorosová.
Zdroj: FB/Sandra Amorós Ortuño

„Začal som na ňu volať: Sandra, Sandra, ale neodpovedala mi,“ pokračoval Adelardo. Ako ďalej opísal, horko-ťažko uchopil mobil a privolal pomoc. „Napriek bolesti som sa usiloval upokojiť.“


Čítajte aj: Panika, krik a krv pri zosuve skál na Zakynthose: VIDEO Svedkom sa pred očami odvíjal horor


Hasičom trvalo približne dve hodiny, než ho prostredníctvom hydraulického zdviháku vyslobodili spod balvanu. Bremeno mu rozdrvilo obe dolné končatiny.

Na snímke Adelardo Contador.
Adelardo Contador.
Zdroj: Profimedia

Keď sa mladík po operácii zobudil v nemocnici, bolo mu oznámené, že Sandra zomrela. „Minulý rok sme sa spoznali. Bola z mesta Yecla a ja som z Barcarroty. Veľa sme sa spolu nasmiali, aj keď sme boli z rôznych častí Španielska,“ povedal užialený Adelardo, ktorý sa teraz rozhorčuje nad tým, prečo tam bol otvorený vstup.

„Nemalo by to tak byť, prístupné pre verejnosť, a ako je možné, že k tým kameňom vedú schody, aby sme sa k nim dostali, keď sa pred niekoľkými rokmi v Malgratse stalo podobné nešťastie?“ pýta sa nešťastný muž. 


Galéria

Sandra Amorosová a Adelardo Na snímke Sandra Amorosová. Na snímke Adelardo Contador.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články