Keď zistíte, za čo mamičku vyhodili z kúpaliska, obídu vás mdloby: Postup polície sa vyšetrí | Topky.sk

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Keď zistíte, za čo mamičku vyhodili z kúpaliska, obídu vás mdloby: Postup polície sa vyšetrí

Misty Daugereauxová.
Misty Daugereauxová.
Zdroj: FB/Misty Daugereaux
14.06.2019 21:00

TEXAS - Misty Daugereauxová bola v nedeľu pri verejnom bazéne, keď jej 10-mesačné dieťa potrebovalo jesť. Synčeka teda začala dojčiť. Vtom k nej však podišli plavčík a manažérka areálu, ktorí jej povedali, aby sa buď zahalila, alebo odišla. Mladá matka však obe výzvy odmietla. Zamestnanci preto privolali strážnikov, ktorí ju odviedli preč.


Misty bola cez víkend vo vodnom parku Nessler Park Family Aquatic Cente v Texase s dvoma synmi a synovcom. Keď jej najmenší potreboval jesť, odišla stranou a začala ho dojčiť. Vtedy jej manažérka areálu dala ultimátum. „Ukážte mi poriadok, kde máte napísané, že sa musím zahaliť a odísť,“ reagovala Misty. 

Na snímke Misty Daugereauxová.
Misty Daugereauxová.
Zdroj: FB/Misty Daugereaux

„Ona ale pokračovala a hovorila, že to nie je správne, že sa musím zahaliť. Tak som jej odvetila: Pokojne si zavolajte, koho chcete, ale neodídem preto, lebo dojčím svojho syna,“ opísala nepríjemný zážitok Daugereauxová.       


Čítajte aj: Matke (†38) diagnostikovali rakovinu prsníka: FOTO Pomoc lekárov odmietla, tragická dohra  


Vzniknutý incident nakoniec prišla riešiť polícia. Muži zákona matku, jej deti a synovca vyviedli von. „Odišla som s pocitom prehry, lebo som si nemohla stáť za svojím názorom,“ priznala mamička.   

Na snímke Misty Daugereauxová so synom.
Misty Daugereauxová.
Zdroj: FB/Misty Daugereaux

O tom, či bol postup texaských policajtov správny, rozhodne vyšetrovanie. Polícia na to má k dispozícii kamerové záznamy z telových kamier strážnikov. V Texase platí zákon, že žena má možnosť dojčiť svoje dieťa všade, kam má povolený vstup.

V reakcii na prípad skupinka tamojších mamičiek zorganizovala protestnú akciu – hromadne šli dojčiť na totožné miesto, kde Misty vyhodili. Daugereauxová podotkla, že aj naďalej bude dojčiť na verejnosti.


Galéria

Misty Daugereauxová. Na snímke Misty Daugereauxová. Na snímke Misty Daugereauxová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: YouTube/Inside Edition

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články