°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Juncker stojí za Merkelovou: Jej utečenecká politika bola správna, dejiny jej dajú za pravdu

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.
Zdroj: TASR/Yves Herman, Pool Photo via AP
24.05.2019 07:02

BERLÍN - Dosluhujúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pochválil nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú za jej politiku prijímania utečencov.


"Angela Merkelová spravila na jeseň roku 2015 správnu vec, a dejiny jej (raz) dajú za pravdu," povedal v rozhovore pre piatkové vydanie nemeckého bulvárneho denníka Bild, z ktorého citovala agentúra DPA. "Ak by zatvorila nemecké hranice, Rakúsko a Maďarsko by pod náporom utečencov skolabovali. Taká je pravda," dodal. Juncker v rozhovore pre Bild reagoval aj na otázku, či nemecká kancelárka v uplynulom období viedla alebo naopak rozdeľovala EÚ. 

"Z Berlína môžete ovplyvniť veľa vecí, to je pravda. Jediná osoba však nemôže EÚ ani viesť, ani rozdeliť. V Európe vždy potrebujete stabilne spoľahlivých spojencov a mnoho priateľov, ak chcete niečo dosiahnuť," povedal v tejto súvislosti. Nemecko v EÚ prirovnal skôr k "pomalému tankeru" než k "rýchlemu motorovému člnu" a dodal, že Merkelová a ďalšie "bystré mysle" v rozhodujúcich chvíľach ľudí spájali.
 


Galéria

Nemecká kancelárka Angela Merkelová Jean-Claude Juncker

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články