Napätie vo Venezuele narastá: Bezpečnostné sily zadržali opozičného podpredsedu parlamentu | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Napätie vo Venezuele narastá: Bezpečnostné sily zadržali opozičného podpredsedu parlamentu

Najmenej 69 osôb utrpelo zranenia počas pouličných stretov podporovateľov Juana Guaidóa s bezpečnostnými zložkami vernými prezidentovi Nicolásovi Madurovi
Najmenej 69 osôb utrpelo zranenia počas pouličných stretov podporovateľov Juana Guaidóa s bezpečnostnými zložkami vernými prezidentovi Nicolásovi Madurovi
Zdroj: SITA/AP Photo/Ariana Cubillos
09.05.2019 06:45

CARACAS - Venezuelské bezpečnostné sily zadržali v stredu druhého najvyššieho predstaviteľa tamojšieho parlamentu ovládaného opozíciou, podpredsedu Edgara Zambrana. Informovala o tom tlačová agentúra AP, ktorá sa odvoláva na vyjadrenia venezuelských poslancov.


Zambrano sa podľa nich nachádzal v aute pred centrálou svojej strany Demokratická akcia, keď ho obkľúčili ťažko ozbrojení policajti. Šéf strany Carlos Prosperi uviedol, že bezpečnostné sily odtiahli Zambranovo auto preč, pričom tento politik stále sedel vnútri.

Predstavitelia venezuelskej vlády predtým oznámili, že podpredseda Národného zhromaždenia a viacero ďalších zákonodarcov čelí vyšetrovaniu pre podozrenie z vlastizrady a podnecovania k vzbure. Zambrano je jedným z deviatich politikov, ktorí sa objavili po boku opozičného vodcu Juana Guaidóa, keď pred vyše týždňom bezúspešne vyzýval armádu na povstanie proti prezidentovi Nicolásovi Madurovi.

Napätie vo Venezuele sa stupňuje od 23. januára, keď sa predseda parlamentu Guaidó vyhlásil za úradujúceho prezidenta. Najnovší pokus o puč odštartoval dvojdňové násilné strety bezpečnostných síl s demonštrantami, ktoré si vyžiadali päť obetí na životoch a desiatky zranených.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články