°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Cyklón Kenneth zasiahol Mozambik: Napáchal obrovské škody, najmenej štyria ľudia neprežili

Krajina sa snaží s pomoc dostať opäť do normálu.
Krajina sa snaží s pomoc dostať opäť do normálu.
Zdroj: sita/AP Photo/Tsvangirayi Mukwazhi
27.04.2019 12:50

PEMBA - Cyklón Kenneth si v Mozambiku vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych. Jedna osoba podľa miestnych úradov zomrela v meste Pemba a ďalšia v okrese Macomia. Dve obete hlásia obyvatelia z ostrova Ibo. Cyklón zničil mnoho domov v provincii Cabo Delgado, pričom spôsobil aj výpadky elektriny a zrútenie minimálne jedného mosta, píše agentúra AP.


Sever Mozambiku, kde Kenneth udrel vo štvrtok večer so silou hurikánu štvrtej kategórie, sa v súčasnosti potýka so silným dažďom. Humanitárne organizácie varovali pred možnými povodňami a zosuvmi bahna, ktoré by sa mohli v najbližších dňoch objaviť. Práve povodne po cyklóne Idai, ktorý Mozambik zasiahol pred šiestimi týždňami a vyžiadal si tam vyše 600 mŕtvych, pripravili o život najviac ľudí.

Krajina sa snaží s
Zdroj: sita/AP Photo/Tsvangirayi Mukwazhi

Úrady a humanitárne skupiny sa usilujú posúdiť škody v zasiahnutých oblastiach, a to najmä v odľahlých komunitách prevažne vidieckeho regiónu. Spojenie je však na niektorých miestach problematické. Podľa mozambickej agentúry pre zmierňovanie následkov katastrof môže byť ohrozených takmer 700-tisíc ľudí, pričom mnohí pre stúpajúcu hladinu vody môžu zostať nechránení a bez jedla.

Krajina sa snaží s
Zdroj: sita/AP Photo/Tsvangirayi Mukwazhi


Galéria

Krajina sa snaží s Krajina sa snaží s Krajina sa snaží s

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články