°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

V Mexiku zadržali stovky stredoamerických migrantov: Spojené štáty od marca zatkli státisíce osôb

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
23.04.2019 13:10

PIJIJIAPAN - Mexickí policajti a príslušníci imigračných úradov zadržali v pondelok stovky stredoamerických migrantov, ktorí sú súčasťou veľkej karavány smerujúcej cez Mexiko smerom k hraniciam Spojených štátov. Podľa agentúry AP ide o dosiaľ najväčší zásah proti niektorej z karaván, odkedy sa vlani začali formovať.


Policajti sa v juhomexickom štáte Chiapas zamerali na menšie odčlenené skupiny na konci karavány - celkovo 3000 migrantov. Zasiahli vtedy, keď sa migranti zhromaždili v tieni, aby si odpočinuli od páliaceho slnka. Policajti ich násilím prinútili nastúpiť do hliadkujúcich nákladných áut.

Policajné autá takto presunuli pravdepodobne okolo 500 migrantov k autobusom, v ktorých ich potom previezli do najbližšieho imigračného strediska, aby sa začal proces ich deportácie z krajiny. AP dodala, že prístup úradov k stredoamerickým migrantom v juhomexickom štáte Chiapas nie je taký priateľský, ako tomu bolo vlani.

Mexické hranice prekročilo od vlaňajšieho októbra niekoľko "karaván" migrantov pochádzajúcich zo stredoamerických štátov. Tí utekajú pred chudobou a násilím vo svojich domovských krajinách. Pohraničná stráž Spojených štátov zatkla v priebehu marca a apríla už viac než 170.000 osôb.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články