Nemeckí občania prežili peklo na palube autobusu: Na pomoc im prišlo vojenské lietadlo | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Nemeckí občania prežili peklo na palube autobusu: Na pomoc im prišlo vojenské lietadlo

Pre Nemcov zranených pri havárii autobusu poslali vojenské lietadlo
Pre Nemcov zranených pri havárii autobusu poslali vojenské lietadlo
Zdroj: AP Photo/Armando Franca
20.04.2019 18:01

LISABON - Pätnásť nemeckých občanov, ktorí prežili stredajšiu tragickú nehodu autobusu na portugalskom ostrove Madeira, odviezlo v sobotu do vlasti nemecké vojenské lietadlo. Informovala o tom agentúra DPA.


Lietadlo s 15 zranenými Nemcami a zdravotníckym tímom na palube odštartovalo napoludnie z madeirskej metropoly Funchal. Išlo o špeciálne upravený Airbus A310 nemeckého letectva, ktorý je označovaný za lietajúcu jednotku intenzívnej starostlivosti. 

Vojenský airbus priletel na Madeiru zo západonemeckého Kolína nad Rýnom. Je vybavený na transport šiestich pacientov v kritickom zdravotnom stave, ďalších 38 lôžok je určených pre menej závažné prípady. Jeden z Nemcov zranených pri nehode ešte nebol schopný prevozu a naďalej zostáva v nemocnici vo Funchale.

Autobus s výpravou nemeckých turistov havaroval v madeirskom pobrežnom meste Canico. Vodič v zákrute stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré zišlo z cesty a zrútilo sa dole svahom. Príčina nehody sa vyšetruje. Pri nehode zahynulo 29 ľudí, podľa portugalskej vlády boli všetky obete občanmi Nemecka. Vláda v Berlíne však túto informáciu zatiaľ nepotvrdila s tým, že najskôr chce kontaktovať všetkých príbuzných obetí. 

Zranenia utrpelo 27 cestujúcich, ktorých hospitalizovali v nemocnici vo Funchale. Do piatku 11 z nich prepustili. V nemocnici stále zostáva vodič autobusu a sprievodca, ktorí sú obaja Portugalci. V prípade všetkých 29 obetí už boli vykonané pitvy. Niektorých mŕtvych bude možné s istotou identifikovať až na základe odtlačkov prstov a zubných záznamov. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články