Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Potápač (51) opísal nevídaný zážitok: VIDEO Po strete s veľrybou takmer skončil ako biblický prorok

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf
Zdroj: Youtube/Barcroft Animals
14.03.2019 17:50

JOHANNESBURG - Zážitkom ako biblický prorok Jonáš, ktorý strávil tri dni v bruchu veľryby, sa môže pochváliť juhoafrický potápač a fotograf Rainer Schimpf. Toho minulý mesiac pri sledovaní delfínov a žralokov pri juhoafrického pobreží mesta Port Elizabeth omylom takmer prehltol vráskavec Brydeov, napísala agentúra AFP. Kurióznu skúsenosť ako zázrakom prežil a stal sa hitom internetu.


VIDEO Mladík pri potápaní narazil na 9-metrové monštrum: Vyzeralo ako gigantický kondóm

"Sústredil som sa na žraloky, pretože chcete vedieť, či je žralok pred vami alebo za vami, vľavo alebo vpravo..., potom sa náhle zotmelo," cituje web televízie Fox News 51-ročného potápača.

Schimpf bol vo vode len niekoľko minút, než sa vráskavec objavil. Fotograf so skupinou ďalších potápačov sledovali migračný ťah sardiniek. Pri tejto udalosti sa totiž zhromažďujú aj ďalšie morské živočíchy, ako napríklad delfíny alebo žraloky, ktoré si tu môžu ľahko nájsť korisť.

"Cítil som tlak okolo pása a okamžite som vedel, čo sa deje," uviedol Schimpf. Vráskavec si ale podľa neho ihneď uvedomil, že o potápača nemá záujem a vypľul ho.

Vráskavec Brydeov dosahuje dĺžku až 11 metrov a váhu zhruba 15 ton. Živí sa predovšetkým malými rybami a krylom.


Galéria

Rainer Schimpf

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Barcroft Animals

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články