Zapáchajúce mäso a krv! Českí colníci zaistili podozrivú dodávku | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Zapáchajúce mäso a krv! Českí colníci zaistili podozrivú dodávku

V dodávke sa nachádzalo zapáchajúce mäso a krv.
V dodávke sa nachádzalo zapáchajúce mäso a krv.
Zdroj: novinky.cz
19.02.2019 18:10

PRAHA - Česká Štátna veterinárna správa (SVS) v spolupráci s pražskými colníkmi odhalila dodávku so 130 kilogramami silne zapáchajúceho mäsa a ďalších živočíšnych produktov. Vodiča s cudzou štátnou príslušnosťou zastavili colníci v Prahe 10. SVS informovala o náleze v utorok, uviedol spravodajský portál Novinky.cz.


Medzi nájdeným tovarom boli napríklad bravčové vnútornosti, hydina, mäsové výrobky, krv v plastových fľašiach alebo prepeličie a kačacie vajcia. SVS neoznámila, odkiaľ mäso pochádza. Vodič dodávky nepredložil k prepravovaným produktom žiadne doklady o pôvode a aj potraviny boli bez označenia, uviedli českí veterinári. "Podľa vzhľadu sa dá usudzovať, že pochádzali z neschváleného zariadenia," dodali.

Ďalšou kontrolou sa zistilo, že prepravca nie je registrovaný na krajskej veterinárnej správe, ako mu to nariaďuje zákon. Kontrolóri takisto scharakterizovali prepravný priestor vozidla ako neudržiavaný a znečistený, teda absolútne nevhodný na prepravu živočíšnych produktov, doplnila SVS. Prípad sa teraz dostane na priestupkové konanie. Prepravcovi hrozí pokuta vo výške až 50 miliónov českých korún (vyše 1,94 milióna eur), upozornil portál Novinky.cz.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články