Nemecká polícia poslala novomanželom nevšedné FOTO: Raritná pamiatka na ich svadbu | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Nemecká polícia poslala novomanželom nevšedné FOTO: Raritná pamiatka na ich svadbu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
08.01.2019 19:00

DORTMUND - Takú svadobnú fotografiu, akou sa môže pochváliť pár zo západného Nemecka, nemá len tak hocikto. Novomanželov totiž zachytil v deň ich sobáša v Dortmunde radar, ktorý meria prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Originál, ktorý dostali vlani spolu s pokutou, sa zničil, policajti ale informovali na facebooku, že radi páru zaslali kópiu.


Nevesta sa pár dní pred svadbou priznala k niečomu brutálnemu: Nakoniec sa ale aj tak vydala

"Dvadsaťšesťročný muž nám minulý týždeň poslal nasledovnú žiadosť: V máji 2018 ho v deň svadby spolu s manželkou zachytil policajný radar. Vtedajšiu fotografiu by mal rád na pamiatku. Originál sa ale nešťastnou náhodou zničil," napísala dortmundská polícia na facebooku a text osviežila aj príslušnou fotografiou. Vzhľadom na prísne predpisy o ochrane súkromia však novomanželom zakryla tváre veľkými smajlíkmi.

Nemecká polícia poslala novomanželom
Zdroj: FB/Polizei NRW Dortmund

"Radi sme pomohli a poslali sme im obrázok znova," dodala polícia. Namiesto pokuty za prekročenie rýchlosti však tentoraz k fotke z radaru pripojila želanie šťastného manželstva.

Ako rýchlo vlani v máji manželský pár okolo radaru prešiel, nie je jasné. Záhadou tak zostáva, na koľko eur dvojicu neobvyklá svadobná snímka vyšla, poznamenala agentúra DPA.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články