°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Pápež František vyslal novoročné posolstvo do sveta: Zdôraznil úlohu matiek

Pápež František sa prihovoril počas omše.
Pápež František sa prihovoril počas omše.
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini
01.01.2019 15:30

VATIKÁN - Pápež František vo svojom novoročnom posolstve upozornil v utorok veriacich na úlohu matky, ktorej osobný príklad a objatie je najlepšou protilátkou v dnešnom nesúvislom svete osamelosti a utrpenia. Informovala o tom agentúra AP.


Svätý Otec na Nový rok slúžil omšu pri príležitosti sviatku Panny Márie Bohorodičky, v rámci ktorej predniesol i posolstvo k Svetovému dňu pokoja. Pápež vo svojej kázni katolíkov vyzval, aby sa dali viesť - ako sú deti vedené matkami. "Svet, ktorému pri očakávaniach smerom do budúcnosti chýba pohľad matky, je krátkozraký," povedal.

Pápež František počas omše.
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

Takýto svet podľa neho môže zvýšiť zisky, no utrpia medziľudské vzťahy. "Budeme žiť v tom istom dome, ale nie ako bratia a sestry," povedal. "Musíme sa od matiek naučiť, že hrdinstvo preukazujeme schopnosťou dávať samých seba, silou v spolucítení a múdrosťou v pokore," pokračoval František. Rok 2019 nasleduje po roku, v ktorom pápež musel čeliť globálnemu škandálu ohľadom sexuálneho obťažovania v katolíckej cirkvi, pripomína AP. V pondelok zase náhle odstúpil vatikánsky hovorca Greg Burke a jeho zástupkyňa Paloma Garcíová. Pápežovi chcú v období zmien umožniť vymenovať nový tím, napísala agentúra Reuters.

Pápež nedávno dôkladne zreorganizoval mediálnu prácu Vatikánu, keď prepustil dlhodobého šéfredaktora vatikánskych novín L'Osservatore Romano so 150-ročnou históriou a vymenoval nového riaditeľa pre obsah všetkých vatikánskych médií.


Galéria

Pápež František sa prihovoril Pápež František počas omše.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články