Pitva potvrdila dôsledky smrti: Žena zahynula po uštipnutí mambou | Topky.sk

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Pitva potvrdila dôsledky smrti: Žena zahynula po uštipnutí mambou

Mamba zelená patrí medzi najviac jedovaté hady na svete.
Mamba zelená patrí medzi najviac jedovaté hady na svete.
Zdroj: Getty Images
05.12.2018 15:20

PRAHA - Príčinou októbrového úmrtia ženy v pražskej mestskej časti Hlubočepy bolo skutočne uštipnutie mambou zelenou. Žena zomrela po pôsobení neurotoxínu hadieho jedu, potvrdila súdna pitva. Nemocnica predtým uviedla, že smrť ženy s hadím jedom nesúvisela.


"Z výsledku nariadenej súdnej pitvy vyplynulo, že 30-ročná žena nezomrela vplyvom cudzieho zavinenia. Znalci z odboru súdneho lekárstva určili, že príčinou smrti bolo pôsobenie neurotoxínu hadieho jedu," uviedol v stredu pražský policajný hovorca Jan Rybanský, ktorého citoval server Novinky.cz.

Ženu poštípala smrteľne jedovatá mamba zelená na začiatku októbra. Po niekoľkých dňoch vo Všeobecnej fakultnej nemocnici zomrela. Príčina úmrtia však podľa vtedajšieho vyjadrenia lekárov nesúvisela s hadím uštipnutím. Podľa niektorých informácií mala žena aj iné zdravotné problémy. Žena po uštipnutí dostala protijed a lekári ju udržiavali v umelom spánku. Mamba po uštipnutí majiteľky utiekla, podarilo sa ju odchytiť až o niekoľko dní.

Podľa odborníka na plazy Tomáša Bublíka nemala žena povolenie chovať mambu a v byte na to ani nebolo potrebné vybavenie, dodal server Novinky.cz. Pôvodným domovom tohto rýchleho, útočného a prudko jedovatého plaza je tropická Afrika. V dôsledku jeho toxického jedu môže pacient bez liečby zomrieť na následky udusenia spôsobeného ochrnutím dýchacieho svalstva.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články