Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Ľudia po zemetrasní na Aljaške šalejú z tohto miesta: Polícia varuje, nerobte si tu selfie!

Na archívnej leteckej snímke z 30. novembra 2018 je v dôsledku zemetrasenia popraskaná a zvlnená cesta s názvom Vine Road na kopci pri meste WasillaGaléria fotiek (1)
Na archívnej leteckej snímke z 30. novembra 2018 je v dôsledku zemetrasenia popraskaná a zvlnená cesta s názvom Vine Road na kopci pri meste Wasilla
Zdroj: TASR/AP

WASILLA - Prosíme, nefoťte si selfies na tejto zdeformovanej a nebezpečnej ceste - takéto varovanie vydala v pondelok polícia v štáte Aljaška, ktorý minulý piatok postihlo zemetrasenie s magnitúdou 7,0.


Medzi obrazmi skazy a materiálnych škôd, ktoré živel spôsobil, vynikla v médiách fotografia popraskanej a zvlnenej cesty s názvom Vine Road na kopci pri meste Wasilla. Denník The Washington Post ju dokonca označil za najzaujímavejší a najfotogenickejší príklad zostupu svahu. Okrem fotoreportérov si ju však všimla aj verejnosť. Miestna televízna stanica KTVA uviedla, že k ceste sa chodia pozerať a fotiť davy ľudí. 

"Hoci je lákavé ísť sa tam pozrieť a urobiť si selfie, je to nebezpečné. Povrch je nestabilný. Ak to ľudia nepochopia, budeme musieť zasiahnuť," varovala polícia. Po ústupe svahu pod cestou sa na niektorých miestach vozovka prepadla o vyše šesť metrov. Na ceste sa počas zemetrasenia nachádzal 63-ročný Joe. Pre miestne médiá povedal, že najprv si myslel, že nabehol na ľad. Po druhom, silnejšom otrase mal pocit, že mu odpadli kolesá. Potom sa zrazu pred ním objavil takmer dvojmetrový kopec. Vtedy už vedel, že ide o zemetrasenie. 

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články