Putin sa vyjadril: Toto povedal o svojej politickej budúcnosti | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Putin sa vyjadril: Toto povedal o svojej politickej budúcnosti

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin, Pool
28.11.2018 14:40

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu uistil, že z najvyššieho vládneho postu sa zatiaľ nechystá odísť. Reagoval tak na otázku jedného z diskutérov na investičnom fóre Rusko pozýva, ktoré sa koná v Moskve.


Diskutér sa zaujímal o to, ako asi bude Rusko vyzerať deň po Putinovom odchode z prezidentského úradu. "Kam sa ponáhľate, ja sa ešte nikam nechystám," vyhlásil Putin podľa agentúry TASS. Podľa jeho slov sa "Rusko už aj teraz cíti sebaisto a sebestačne, je otvorené pre spoluprácu so všetkými partnermi vrátane Spojených štátov". 

V tejto súvislosti Putin vyjadril nádej, že "k tomuto poznaniu" dospejú aj zahraniční partneri Ruska, a "potreba vyriešiť spoločné úlohy a problémy nás povzbudí k efektívnej spolupráci." Pokiaľ ide o ďalší rozvoj Ruska, Putin zdôraznil dôležitosť realizácie veľkých vládnych projektov. Vyjadril presvedčenie, že "ak sa vydáme na cestu ich realizácie, krajina sa zmení - a zmení sa k lepšiemu". 

Putin na fóre vyzval Spojené štáty, aby sa vzdali politiky jednostranných sankcií a hľadali s Ruskom styčné body. Dodal, že Rusko je pripravené na spoluprácu s USA, a podotkol, že o tom chce hovoriť s prezidentom USA Donaldom Trumpom, keď sa stretnú v rámci nadchádzajúceho summitu G20 v Argentíne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články