Smutný odkaz Slovenky na internete: FOTO Manžel podpálil dom v Taliansku, ich syn (†11) zahynul | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Smutný odkaz Slovenky na internete: FOTO Manžel podpálil dom v Taliansku, ich syn (†11) zahynul

Zdroj: Twitter/Vigili del Fuoco, FB/Silca C.
29.11.2018 09:30

RÍM - Minulý štvrtok popoludní došlo v talianskej dedine Ponteterra neďaleko Parmy k rodinnej tragédii. Podľa denníka La Stampa manžel podpálil dom, v ktorom žila Slovenka s tromi deťmi. Kvôli predchádzajúcim násilným útokom dostal súdny zákaz priblíženia na 100 metrov. V čase incidentu sa mal vo vnútri nachádzať prostredný syn Marco (11), ktorému už záchranári nedokázali pomôcť. Krátko po incidente Silvia napísala na Facebook dva odkazy, jeden rozhnevaný svojmu manželovi a druhý srdcervúci pre mŕtveho syna.


Tragédia sa odohrala vo štvrtok krátko pred 17-tou hodinou. Maliar Gianfranco Zani (53) mal podpáliť interiér domu v čase, keď bola jeho manželka Silvia podľa denníka Corriere della Sera s najstarším (17) a najmladším synom (3) vonku.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Gianfranco Zani

Dnu zostal iba 11-ročný Marco. Po návrate domov zbadala dym a manžela, ktorý sa snažil ujsť v dodávke, ktorú používal pri práci. Pokúsil sa ju zraziť, potom stúpil na plynový pedál a ušiel.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Silca C.

O niekoľko minút prišli hasiči, karabinieri aj sanitky. Marca našli v jeho izbe v bezvedomí. Podľa prvých informácií hasičov dieťa spalo, ale prebudilo sa na dym. Kvôli plameňom však zostalo uväznené a pravdepodobne sa nadýchalo splodín. Záchranári sa ho márne snažili prebrať k životu. Po prevoze do nemocnice mohli lekári napokon len skonštatovať smrť. Chlapec zomrel v dôsledku udusenia.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Silca C.

Polícia okamžite vyhlásila pátranie po páchateľovi. Zaniho útek netrval dlho, chytili ho v neďalekom bare. Prisahal, že o prítomnosti syna doma nevedel. Kvôli neustálym útokom v minulosti poskytli žene s deťmi úkryt v bezpečnom dome, kde ich muž nemohol vypátrať.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Silca C.

Do Ponteterra sa mali vrátiť len dva dni pred tragédiou, keď muž dostal súdny zákaz priblíženia. V júli napríklad museli hospitalizovať ich najstaršieho syna na pediatrickom oddelení v nemocnici po tom, čo ho jeho otec napadol a udrel do hlavy.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Silca C.

Iba pár hodín po tragédii sa Silvia obrátila na svojho manžela prostredníctvom Facebooku a adresovala mu drsné slová o tom, nech zhorí v pekle. O pár minút pridala druhý príspevok s fotografiou svojho syna Marca a odkazom nech jej anjelik odpočíva v pokoji. V sobotu sa poďakovala všetkým, ktorí jej vyjadrili svoju sústrasť.

Smutný odkaz Slovenky na
Zdroj: FB/Silca C.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: YouTube/Gazzetta di Mantova

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články