Ivanka Trumpová porušila federálne nariadenia: Súkromný e-mailový účet používala na vládne účely | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Ivanka Trumpová porušila federálne nariadenia: Súkromný e-mailový účet používala na vládne účely

Ivanka Trumpová
Ivanka Trumpová
Zdroj: SITA/AP Photo/Pablo Martinez Monsivais
20.11.2018 07:05

WASHINGTON - Ivanka Trumpová, dcéra amerického prezidenta, zrejme porušila federálne nariadenia, keď používala svoj súkromný e-mailový účet na koordinovanie vládnych záležitostí. V pondelok večer o tom informoval denník Washington Post.


Denník citoval právnickú kanceláriu zastupujúcu Trumpovú. Kancelária dodala, že hoci dcéra prezidenta Donalda Trumpa používala súkromný účet, žiaden z e-mailov neobsahoval utajované informácie a väčšinou sa e-maily týkali časového rozvrhu povinností. Trumpová prestala používať súkromný účet, keď ju poinformovali o príslušných predpisoch, spresnila právnická kancelária.

Prezident USA Trump sa v kampani pred prezidentskými voľbami v roku 2016 intenzívne zameriaval na demokratickú súperku Hillary Clintonovú a kritizoval ju práve za používanie nezabezpečeného súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu a za vymazanie množstva údajov z pošty v období, keď bola ministerkou zahraničných vecí.

Táto Clintonovej kauza bola v Trumpovej kampani aj v médiách hlavnou témou celé mesiace, čo vyvoláva otázky, ako mohla Ivanka Trumpová nevedieť o príslušných predpisoch. Jej manžel Jared Kushner, takisto poradca prezidenta, údajne tiež používal súkromný e-mailový účet, informovala v utorok tlačová agentúra DPA.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články