Úspešná pátracia akcia: Afganca (18), ktorý mal znásilniť ženu v Budapešti, zadržali v Rakúsku | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Úspešná pátracia akcia: Afganca (18), ktorý mal znásilniť ženu v Budapešti, zadržali v Rakúsku

Utečenec mal znásilniť ženu v Budapešti
Utečenec mal znásilniť ženu v Budapešti
Zdroj: SITA, polícia HU
11.09.2018 10:59

BUDAPEŠŤ/VIEDEŇ - Maďarská polícia, ktorá pátrala po 18-ročnom Afgancovi podozrivom z toho, že v Budapešti v noci na nedeľu prinútil ženu k pohlavného styku, si môže vydýchnuť. Rakúskym kolegom sa podarilo mladíka zadržať na základe európskeho zatykača v pondelok večer vo vlaku pri rakúskom meste Linz. Vlak mal namierené do Frankfurtu, informovala stránka police.hu.


Celá Budapešť na nohách! VIDEO Polícia pátra po Sarhadim, utečenec mal znásilniť ženu v gyrose

Budapeštianske veliteľstvo polície (BRFK) v nedeľu popoludní na tlačovej konferencii oznámilo, že muž sa v Maďarsku zdržiaval na základe štatútu utečenca a že polícia vytvorila špeciálnu skupinu vyšetrovateľov.

Sarhadi Bilal Ahmad
Utečenec mal znásilniť ženu.
Zdroj: Polícia HU

Andrea Dudásová-Kanyogová z komunikačného oddelenia BRFK uviedla, že podľa doterajších informácií je podozrivým Sarhadi Bilal Ahmad, ktorý mal na toalete reštaurácie s rýchlym občerstvením v V. budapeštianskom obvode v noci o 03.00 h "prinútiť ženu k strpeniu sexuálneho aktu", potom z miesta činu ušiel. Informovala o tom agentúra MTI.

Hovorca BRFK Soma Csécsi pre MTI potvrdil, že Afganec žil od leta 2017 v Maďarsku na základe štatútu chránenej osoby. V zmysle platných maďarských právnych noriem ide o neplnohodnotnú formu štatútu utečenca, ktorej opodstatnenosť úrady najmenej každých päť rokov prehodnocujú.

Podľa informácií polície sa cudzinec už aj predtým v dvoch prípadoch - konkrétne v VII. budapeštianskom obvode - správal na verejnosti nemravne.


Galéria

Utečenec mal znásilniť ženu Sarhadi Bilal Ahmad

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/PoliceHungary/Dzsihádfigyelo blog videói

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články