Japonskí meteorológovia bijú na poplach: Rekordné horúčavy sú prírodnou katastrofou | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Japonskí meteorológovia bijú na poplach: Rekordné horúčavy sú prírodnou katastrofou

V Japonsku panujú obrovské horúčavy
V Japonsku panujú obrovské horúčavy
Zdroj: SITA/AP Photo/Koji Sasahara
24.07.2018 11:55

TOKIO - Japonská meteorologická agentúra vyhlásila rekordné horúčavy, ktoré sužujú krajinu, za prírodnú katastrofu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že nezvyčajne horúce počasie si vyžiadalo už minimálne 65 obetí.


S príznakmi prehriatia organizmu hospitalizovali viac ako 22-tisíc osôb, z ktorých takmer polovicu tvorili starší ľudia. Podľa predpovedí pritom vlna horúčav neprejavuje náznaky možného oslabenia. Teploty okolo 35 stupňov Celzia a viac by mali pretrvávať do začiatku augusta.

Hovorca japonskej vlády Jošihide Suga sa v utorok na tlačovej konferencii vyjadril, že v súvislosti s horúčavami zvažujú predĺženie letných školských prázdnin, keďže klimatizáciu má menej ako polovica škôl v krajine. "Je potrebné podniknúť neodkladné opatrenia na ochranu životov detí," skonštatoval.

V pondelok v krajine padol historický teplotný rekord, keď sa ortuť teplomera v meste Kumagaja v provincii Saitama vyšplhala na 41,1 stupňa Celzia. Teploty nad 40 stupňov tiež po prvý raz zaznamenali v centrálnom Tokiu.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články