Stovky turistov na Novom Zélande odrezaných od civilizácie: Cyklón zničil cesty a vedenie | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Stovky turistov na Novom Zélande odrezaných od civilizácie: Cyklón zničil cesty a vedenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
02.02.2018 09:45

WELLINGTON - Stovky turistov uviazli v piatok na Novom Zélande v dôsledku tropickej búrky, ktorá poškodila cesty, povyvracala stromy a postŕhala elektrické vedenia, informovala agentúra DPA.


Zvyšky tropického cyklónu Fehi už v tomto týždni spôsobili škody v mestách Dunedin v južnej časti krajiny a v meste Buller na západnom pobreží, ktoré po silnom daždi zaplavilo. Tamojšie orgány vyhlásili stav ohrozenia a vyzvali ľudí, aby sa nepresúvali po cestách.

Búrka poškodila hlavnú cestu pri meste Haast, približne 250 kilometrov od Dunedinu, čím ostali stovky turistov odrezané od sveta. "V Haaste je najmenej 600 turistov, ich potreby vyhodnocujeme," uvádza sa v správe rady okresu Westland. V postihnutej oblasti prebiehajú práce na odstraňovaní škôd, úrady však nevedeli povedať, kedy sa budú môcť turisti dostať preč z mesta.

Podľa novozélandského meteorologického servisu sa búrka v piatok pohybovala juhovýchodným smerom, čím sa zmiernil dážď v tejto časti krajiny, ktorá bolo silným dažďom a vetrom najviac zasiahnutá.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, twitter
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články