Požiare v Kalifornii naberajú monštruózne rozmery: Predpoveď na najbližšie hodiny je ešte horšia | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Požiare v Kalifornii naberajú monštruózne rozmery: Predpoveď na najbližšie hodiny je ešte horšia

Požiare v Kalifornii
Požiare v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP
07.12.2017 11:15

LOS ANGELES - Doposiaľ najväčšie požiarne nebezpečenstvo predpovedali na štvrtok v južnej Kalifornii. Na svojom webe o tom informovala spravodajská televízia CNN.


Kalifornský hasičský zbor už v stredu večer varoval obyvateľov, že lesné požiare poháňané silnými vetrami sa v najbližších hodinách ešte zhoršia. Plamene sa šíria mimoriadne rýchlo a v krátkom čase zasiahli už územie s rozlohou viac ako 120 štvorcových kilometrov. Na úteku pred požiarmi je okolo 27.000 ľudí.

Požiare v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP

Kalifornský guvernér Jerry Brown vyhlásil v tejto súvislosti stav ohrozenia. Oblasť južnej Kalifornie sužuje naraz niekoľko požiarov, v okrese Ventura je to požiar Thomas, v losangeleskej štvrti Sylmar vyčíňa Creek Fire a v meste Santa Clarita Rye Fire.

Spravodajská televízna stanica NBC Los Angeles vo štvrtok uviedla, že ďalší požiar, ktorý vypukol v stredu v exkluzívnej štvrti neďaleko Los Angeles, prinútil k evakuácii aj niekoľko celebrít. Podľa NBC aj Paris Hiltonová na svojom Twitteri uviedla, že sa rozhodla zo svojho domu vzhľadom na požiar odísť a taktiež poďakovala hasičom za to, že pre záchranu ostatných riskujú svoje životy.

Požiare v Kalifornii
Zdroj: SITA/AP


Galéria

Požiare v Kalifornii Požiare v Kalifornii Požiare v Kalifornii Požiare v Kalifornii Požiare v Kalifornii Požiare v Kalifornii

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP,
VIDEO: YouTube/American News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články